Wszystko wbezpiecznej osłonie

Opis obudowy:
Właściwości obrotowe rolki zależne są nie tylko od wysunięcia i średnicy kółka lecz równie od konstrukcji łożyska obrotowego. Poniżej opisane są różne rodzaje łożysk obrotowych, które sprawdziły się jako konstrukcje standardowe w najrozmaitszych zastosowaniach.

1. Łożysko obrotowe z trzpieniem ślizgowym

Ta konstrukcja stosowana jest w rolkach meblowych, rolkach do aparatów i urządzeń medycznych dla niewielkich i średnich obciążeń. Jest ona w dużym stopniu chroniona przed wodą, pyłem i brudem.

schwenklager_small.jpg

2. Łożysko obrotowe z jednorzędową prowadnicą kulek

Prosty rodzaj łożyska stosowany w zakresie transportu aparatów i urządzeń. Poprzez odpowiedni sposób wytłoczenia prowadnicy kulek uzyskiwana jest dobra możliwość obracania w normalnych warunkach zastosowania.

schwenl-kugellauf_small.jpg

3. Łożysko obrotowe z dwurzędową prowadnicą kulek

Ta konstrukcja zaprojektowana została do transportu średnich i ciężkich aparatów i urządzeń. Bardzo zwarta forma konstrukcji bardzo dobrze stawia czoła silnym obciążeniom statycznym i dynamicznym. Dalszymi właściwościami są wspaniała możliwość obracania, prowadnica bez luzów oraz lepsza ochrona niżw łożysku jednorzędowym. Pierścień uszczelniający stanowi dodatkową ochronę przed brudem i bryzgami wody.

kugellauf2_small.jpg

4. Łożysko obrotowe z łożyskowaniem kulkowym precyzyjnym

Łożysko obrotowe składa się z łożyska kulkowego precyzyjnego. Ten rodzaj łożyska charakteryzują brak luzów, praca bez tarć, i w dużej mierze odpornooć na ocieranie w zakresie średnich i silnych obciążeń. Ponadto jest ono chronione w dużej mierze przed pyłem, wodą i brudem.

praezision_small.jpg

5. Łożysko obrotowe z zamkniętą głowicą specjalną

Łożysko obrotowe z dwurzędową prowadnicą kulek nadaje się do zastosowania w wyższym zakresie transportu urządzeń i w dolnym zakresie silnych obciążeń. Zamknięta głowica specjalna na stałe wypełniona smarem chroniona jest przed pyłem i bryzgami wody. Wykonanie to jest ekstremalnie odporne na wstrząsy dzięki połączeniu z widelcem za pomocą śrub.

spezial_small.jpg
ver_k0.gif

6. Łożysko obrotowe z łożyskowaniem kulkowym wzdłużnym i łożyskiem wałeczkowo-stożkowym

Ten rodzaj łożyska obrotowego składa się z łożyska kulkowego wzdłużnego i łożyska wałeczkowo-stożkowego. Oba łożyska są uszczelnione a smar może być uzupełniany. Szczególnymi cechami są niesamowita pewność funkcjonowania, lekkobieżność oraz niewrażliwość na brud. Ten rodzaj łożyska nadaje się szczególnie do bardzo wysokich obciążeń. Obudowy rolek wytwarzane są z blachy stalowej jako konstrukcja spawana lub z tworzywa sztucznego. Jakość stosowanych materiałów spełnia najwyższe wymogi.

axial_small.jpg